Spotkania naukowe w Instytucie Fizyki

Środowe Seminaria Instytutu Fizyki

W każdą środę o 12:30 pracownicy Instytutu Fizyki spotykają się by wysłuchać i przedyskutować ciekawe i intrygujące zagadnienia, które badane są przez nich samych i naukowców z całego świata. Ze względu na szerokie spektrum tematów każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie.

Seminarium Kosmologiczne

Piątkowe spotkania naukowe odbywają się o godzinie 12:30 w sali 301 i dotyczą zagadnień ewolucji kosmosu w najdrobniejszych aspektach fizycznych a także często i filozoficznych. Zarówno gospodarze jak i zaproszeni goście w ciekawy sposób przybliżą te odległe dla przeciętnego człowieka tematy. W trakcje seminariów można swobodnie zadawać pytania, ponieważ cechą spotkań jest luźna atmosfera. Serwisowane są również pączki, kawa i herbata.

  • 13 WRZEśNIA 2019
  The 6th Conference of the Polish Society on Relativity

  The 6th Conference of the Polish Society on Relativity

  The 6th Conference of the Polish Society on Relativity The 6th Conference of the Polish Society on Relativity  is organised by the Szczecin Cosmology Group on behalf of Polish Society on Relativity. The conference is the regular annual meeting of the Society which is open to international invited speakers and participants.

  więcej
  • 22 WRZEśNIA 2020
  CleanHME – konferencja 23.09-25.09.2020

  CleanHME – konferencja 23.09-25.09.2020

  W dniach 23-25 września 2020 roku odbędzie się konferencja naukowa, rozpoczynająca realizację europejskiego projektu Clean Energy from Hydrogen-Metal Systems, koordynowanego przez grupę badawczą z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Spotkanie zainauguruje wykład profesora Petera Hagelsteina z Massachusettes Institute of Technology (USA) o zimnej fuzji jądrowej. Wykłady w ramach konferencji będzie można oglądać na bieżąco za pomocą MS

  więcej
  • 13 WRZEśNIA 2019
  „The Origin of Gold in the Universe” („Jak powstało złoto we Wszechświecie”)

  „The Origin of Gold in the Universe” („Jak powstało złoto we Wszechświecie”)

  „The Origin of Gold in the Universe” („Jak powstało złoto we Wszechświecie”) Zarząd Oddziału Szczecińskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego serdecznie zaprasza na kolejny wykład otwarty, który odbędzie się 23 września 2019 (poniedziałek) 2019 r. o godzinie 19.00 w auli nr 7 (I ptr.) kampusu Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. Szczerbcowej 4.

  więcej